14 Ağustos 2018 Salı

HAYVAN SAHİPLENDİRME YAPARKEN ARANAN ŞARTLARIN SEBEPLERİ ;

Hayvan sahiplenmek isteyen insanların karşılaştığı ve sürekli bizlere neden bu şartlar diye sorduğu bazı maddelerden bahsetmek istiyoruz.
Mesela 25 yaş ve üzeri düzeni oturmuş şartı ; ilan sahipleri bu şartı şu sebeple koyuyorlar ,terkedilme bahanelerini en aza indirmek için.Kimisi hayvan sahiplendikten sonra ailem istemiyor diyebiliyor ya da taşınıcağım ve yeni gidiceğim yerde artık bakamam gibi bahaneler söyleyebiliyor.Bu yüzden ailesine maddi olarak bağlı olmayan ve düzeni oturmuş yani kolay kolay taşınma ihtimali olmayan kişiler tercih ediliyor
Mesela bulunduğu il dışına sahiplendirmek istemiyor bununda nedeni takip edebilme rahatlığı.Olurda biri vazgeçerse tekrar geri alabilme kolaylığı olsun ya da ara sıra takip edebilmek için ulaşım açısından rahat ulaşabileceği yer olması açısından.Şehir dışına sahiplendirilen evlat sokağa terkedildimi ilan sahibi o şehre gidip o evladı bidaha bulamaz bunlarda zamanında başa geldiği için tecrübeden dolayı böyle bir şart koyan ilan sahipleri olabiliyor.
Mesela Öğrenciye sahiplendirmiylorum diye ilan sahipleri;onlarında nedenleri öğrencilik hayatı bittiğinde ailesine geri dönüyor çoğu ve aile o tüylü evladı istemediğinde öğrenci kardeşimizde kendine alıştırdığı ailesi olarak benimsettiği evlattan vazgeçebiliyor bu durumdada evlat travma yaşayabiliyor bu sebeple öğrenci kardeşlerimize sahiplendirme yapmayan ilan sahipleri mevcuttur.
Bu konular hakkında zaten bir video çekimi yapıp youtube kanalımızda yayınlama düşüncemiz var şimdilik kısa açıklamalar ile merak içinde olan duyarlı insanları bilgilendirmek istedik.Umarım bir faydamız dokunmuştur bilgi açısından.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

HAYVAN SAHİPLENDİRME YAPARKEN ARANAN ŞARTLARIN SEBEPLERİ ;

Hayvan sahiplenmek isteyen insanların karşılaştığı ve sürekli bizlere neden bu şartlar diye sorduğu bazı maddelerden bahsetmek istiyoruz. M...